Contact

HLA35

 

 

HLA35
Jest niewiele rzeczy trudno osiągalnych w systemach nagłośnieniowych, a które obiektywnie rzecz ujmując stanowią o niedoskonałości systemów. Do takich rzeczy niewątpliwie należy problem spójności czasowo fazowej w płaszczyźnie poziomej w systemach wyrównanych liniowo, które są spójne w większości tylko w pionie. Ze spójności w pionie wynika szereg zalet, które spowodowały popularność systemów, ale brak spójności w poziomie powoduje, że system nie może brzmieć możliwie podobnie pod rożnymi kątami, a zatem dla każdego słuchacza. Problem ten nie może być rozwiązany procesorowaniem, ponieważ odległość od źródeł jest zależna w przestrzeni od kąta w jakim zestaw promieniuje. Jedyną możliwością jest zastosowanie źródeł zbliżonych do siebie na nie więcej niż około 1/3 fali.

Tylko zestaw 3 drożny tubowy jest w stanie sprostać temu zadaniu. Dla przykładu przy 2kHz długość ta wynosi około 5cm.  Dla 400Hz długość wynosi 28cm. Zastosowanie dwóch małych głośników i dużego drivera z podziałem rzędu 800Hz nie jest w stanie podołać zagadnieniu, gdyż między centrami głośników musiałoby być mniej niż 14cm. Konstrukcja 3 drożna, a do tego celu specjalnie zaprojektowany głośnik 8cali o mocy 250W daje znacznie większe możliwości, w porównaniu do największych driverów, zarówno jeśli chodzi o osiągi jak i dolną częstotliwość graniczną.
W przeciwieństwie do okrągłej membrany, tubowy wylot umożliwia stworzenie prostokątnego  źródła o dużej wysokości ale wąskie, co również pomaga w osiągnięciu celu.

HLA35
konstrukcja: tubowa 12”neo + tubowa 2×8”neo + tubowa 2×1,75”neo
Zestaw kolinearny, spójny w obu płaszczyznach
Moc RMS: 500W+ 500W
Impedancja 8ohm + 8ohm
Efektywność SPL 105dB +107dB
Pasmo 80Hz – 20kHz
Podział 400Hz aktywny / 1,8kHz pasywny
waga 25kg.
[camera slideshow=”hla23″]

 

Related Portfolio