Contact

INFRASUB

 

INFRASUB to jednocześnie technologia jak i  filozofia wiernego, pełnego brzmienia niskich tonów bez kompromisów. Pełne brzmienie oznacza, że subwoofer odtwarza wszystkie występujące w muzyce dźwięki, a to obecnie oznacza, że pasmo użyteczne musi zaczynać się od około 28Hz. Subwoofery INFARASUB są obecnie jednymi z najniżej grających subwooferów na rynku. Koncepcja niskiego, pełnego brzmienia na estradzie zyskuje coraz większą popularność wśród innych rozwiązań stosowanych w praktyce. Najbardziej rozpoznawalne firmy oferują podobne rozwiązania, z ta jedną różnicą, że my nie potrzebujemy stosować drogich 21 calowych głośników w wielkiej obudowie bandpass, nie zrezygnowaliśmy z wysokiej sprawności montując niskosprawne głośniki z ciężkimi układami drgającymi w obudowie z otworem rezonansowym. Dzięki zastosowaniu tuby bez rezonansu, uzyskujemy mniejszym kosztem jeszcze lepszy efekt! Zastosowana w infrasub tuba podnosi sprawność całego pasma basowego równomiernie, gwarantując wzorowe brzmienie bez konieczności energochłonnego poprawiania procesorem najniższych częstotliwości. Praktycznie wszystkie infrasuby mają nierównomiernośc przetwarzania rzędzu +/1-dB w pasmie od 40 do 100Hz. Najnowsze głośniki, powstałe około 2010 roku są jeszcze bardziej nakierowane na reprodukcję tak niskiego pasma, a HF34 jest kwintesencją połączenia najlepszych przetworników z latami doświadczeń przy budowie tubowych subwooferów.

Pierwszą konstrukcją z tej rodziny był ukończony w 2007 roku sub HF30, który po kilku ulepszeniach jest produkowany do dzisiaj. Wszystko zaczęło się od tego, iż nagłaśniając gwiazdy z gatunku drum and bass,  spotkałem się z ogromnym zapotrzebowaniem na wierne i głośne odtwarzanie przerobionych na miliony sposobów linii perkusji i basu. W trakcie tego wieloletniego doświadczenia dowiedziałem się niemal wszystkiego o niezawodności największych głośników niskotonowych na rynku.  W efekcie tych doświadczeń i w związku z zamysłem stworzenia własnej firmy poświęciłem wiele lat pracy na przekonstruowanie tworzonych już wcześniej innych konstrukcji tubowych w tym kierunku, by przestały zbyt skutecznie odtwarzać niezbyt lubiane i dość łatwe do wytworzenia pasmo w okolicy 100Hz a z jak największa sprawnością i wiernością oddały pasmo 35-45Hz.

W latach 2009-10 powstało więcej subów o innych rozmiarach. Większość z nich nie była równie udana co HF30. Najbardziej wartym uwagi jest subwoofer HF40, który w zakresie średniej skuteczności posiada osiągi lepsze od HF30. Subwoofer ten nie stał się równie popularny co HF30 z powodu przekroczenia pewnej bariery mobilności dla dwóch osób.

Infrasub był od zawsze lekką mobilną konstrukcją jak na swoje osiągi i rozmiary. Zawdzięcza to zastosowaniu bardzo cienkiej 12mm sklejki w 100% brzozowej, której dodatkową sztywność uzyskujemy poprzez zastosowanie konstrukcji szkieletowej. HF30 waży zaledwie 63kg. W 2012 roku jako efekt kolejnych poszukiwań, powstał sub HF32, który jest silną pozycją w niektórych zastosowaniach z racji stosunkowo niskiej ceny. W 2013 roku po wielu nieudanych próbach w końcu powstał sub na tyle sprawniejszy od HF30, że w przypadku dużej ilości jest nie tylko bardziej prestiżowy, ale i bardziej ekonomiczny. HF34 wykorzystuje w pełni potencjał najmocniejszego głośnika 18” dostępnego na rynku profesjonalnym i jest obecnie naszym najbardziej zaawansowanym, najbardziej wzorcowym produktem. W 2017 roku tania HF32 została zmieniona na HF33 z uwagi na potrzebę poszerzenia pasma do 120Hz w niektórych zastosowaniach. W 2018 roku powstał pierwszy mniejszy infra sub HF24, wykonany ze sklejki 10mm. Sub ten ma największy z wszystkich stosunek osiągów do wagi. Powstanie tak skomplikowanego suba było możliwe jedynie dzięki znacznej automatyzacji procesów. Idąc tym tropem w 2019 powstała zmodernizowana wersja HF16 oraz wersja neodymowa HF33N. W tym roku rozpoczęliśmy również prace nad HF35, opartym o głośnik 21 cali z napędem 6 calowym.