Contact

LA12

 

 

LA12 to kompaktowy system wyrównany liniowo nawiązujący do 12calowych nadstawek a zatem najbardziej optymalnych dla sprawności rozwiązań. Z tą różnicą, że system wyrównany można łatwo i szybko podwiesić lub postawić w gronie osiągając praktycznie brak interferencji pomiędzy sekcjami średnio-wysoko tonowymi, uzyskując w efekcie spójną falę cylindryczną w pionie bez bardzo szkodliwego dla jakości dźwięku zjawiska interferencji pomiędzy głośnikami tego samego pasma. Grono można uginać tworząc pomiędzy klastrami  kąt z przedziału 0-12stopni ze skokiem 1,5stopnia (w praktyce zalecany do 9stopni). System zawiesi i rama umożliwia podwieszenie do 15 klastrów z jednego punktu (powyżej 7szt wymaga ramy pogrubionej!!). Falowód posiadający 16-cie dróg wyrównanej długości  jest znacznie precyzyjniejszy niż tanie długie falowody bez tuneli.   Dzięki głośnikowi 12” można przy stosunkowo niewielkiej ilości i niewielkich kosztach uzyskać wystarczająco wysokie grono o dużej skuteczności i niewielkiej dysproporcji natężenia w dość sporym obszarze nagłaśnianym. Jest to rozwiązanie lepsze od zestawiania ze sobą jakichkolwiek nadstawek, czy to tubowych czy koaksjalnych które zawsze nie są skalowalne.

System ma zastosowanie przede wszystkim na średnich  imprezach plenerowych i w dużych klubach, czyli tam, gdzie jedna czy dwie nadstawki nie mają wystarczającej mocy, zasięgu a także wtedy, gdy jakość, wyrównanie poziomu głośności w możliwie najszerszym obszarze nagłaśnianym jest istotne. Zestaw 3-4x LA12 świetnie nadaję się do małych plenerów do około 30-40 metrów. Optymalne jest stosowanie 6-8szt. Powyżej tej ilości bardziej optymalne wydają się zestawy większe.
Zaletą LA w dużym pomieszczeniu, oprócz wyrównania natężenia, jest spójność dźwięku, odbierana jak emitowanie dźwięku z dwóch punktów, co umożliwia odbiór zbliżony do stereo w małym pomieszczeniu, a czego nie uda się osiągnąć w systemie klasycznym wielopunktowym.

Podstawowe dane techniczne:
Moc: 700W RMS w pomiarze szreokopasmowym (500W+160W w wersji aktywnej),
Pasmo 80-20kHz,
konstrukcja 12”+2x 1,75”,
kąty promieniowania 120’x 7′,
SPL=99dB@1W/1m,
wymiary WxHxD: 615x 358 x 316 (bez uchwytów)
Waga 19kg.
wzmacniacz: H4022 +H2424 (lub 2x H4022) ->  do 2x 5szt  LA12

 

Related Portfolio