Contact

LA12

 

 

LA12 to kompaktowy system wyrównany liniowo nawiązujący do 12calowych nadstawek a zatem najbardziej optymalnych dla sprawności rozwiązań. Z tą różnicą, że system wyrównany można łatwo i szybko podwiesić lub postawić w gronie osiągając praktycznie brak interferencji pomiędzy sekcjami średnio-wysoko tonowymi, uzyskując w efekcie spójną falę cylindryczną bez bardzo szkodliwego dla jakości dźwięku zjawiska interferencji pomiędzy głośnikami tego samego pasma. Grono można uginać tworząc pomiędzy klastrami  kąt z przedziału 0-12stopni ze skokiem 1,5stopnia (w praktyce zalecany do 9stopni). System zawiesi i rama umożliwia podwieszenie do 15 klastrów z jednego punktu (powyżej 7szt wymaga ramy pogrubionej!!). Falowód posiadający 16-cie dróg wyrównanej długości  jest znacznie precyzyjniejszy niż tanie długie falowody bez tuneli.   Dzięki głośnikowi 12” można przy stosunkowo niewielkiej ilości i niewielkich kosztach uzyskać wystarczająco wysokie grono o dużej skuteczności i niewielkiej dysproporcji natężenia w dość sporym obszarze nagłaśnianym. Jest to rozwiązanie daleko lepsze od zestawiania ze sobą jakichkolwiek nadstawek, czy to tubowych czy koaksjalnych.

System ma zastosowanie przede wszystkim na średnich  imprezach plenerowych i w dużych klubach, czyli tam, gdzie jedna czy dwie nadstawki nie mają wystarczającej mocy, zasięgu a także wtedy, gdy jakość, wyrównanie poziomu głośności w możliwie najszerszym obszarze nagłaśnianym jest istotne. Zestaw 3-4x LA12 świetnie nadaję się do małych plenerów do około 30-40 metrów. Optymalne jest stosowanie 6-8szt. Powyżej tej ilości bardziej optymalne wydają się zestawy większe.
Zaletą LA w dużym pomieszczeniu, oprócz wyrównania natężenia, jest spójność dźwięku, odbierana jak emitowanie dźwięku z dwóch punktów, co umożliwia odbiór zbliżony do stereo w małym pomieszczeniu, a czego nie uda się osiągnąć w systemie klasycznym wielopunktowym.

Podstawowe dane techniczne:
Moc: 700W RMS w pomiarze szreokopasmowym (500W+160W w wersji aktywnej),
Pasmo 80-20kHz,
konstrukcja 12”+2x 1,75”,
kąty promieniowania 120’x 7′,
SPL=100dB@1W/1m,
wymiary WxHxD: 615x 358 x 316 (bez uchwytów)
Waga 19kg.
wzmacniacz: H4022 +H2424 (lub 2x H4022) ->  do 2x 5szt  LA12

 

Related Portfolio