Contact

HF34

 

 

HF34 infrasub.
Pod względem jakości dźwięku HF34 jest subwooferem wzorcowym: jego wyrównanie pasma, jeszcze zanim użyjemy procesor, jest takie, do którego zmierza się stosując procesorowanie, choć zazwyczaj nie pozwalają na to możliwości techniczne. Z tej jakości wciąż często rezygnuje się w oszczędnych konstrukcjach z powodu braku mocy i niedoskonałości przetworników.  Dolna częstotliwość graniczna  HF34 nawet bez rozszerzania procesorem, umożliwia odtworzenie niemal każdego dźwięku, jaki spotyka się – coraz częściej – w materiale muzycznym.  Jednocześnie sub oferuje bardzo niskie zniekształcenia z powodu: mniejszego wychylenia, dzięki temu że w obudowie tubowej membrana jest silniej obciążona, ale również z powodu bardzo dużych możliwości samego przetwornika, oraz z powodu braku nagłych zmian prędkości znanych z obudów bas-refleks, powodujących furczenie turbulencyjne. W porównaniu do osiągów, jak na swoje zastosowanie, HF34 jest bardzo lekkim narzędziem przy bardzo korzystnej cenie.
Jak każdy subwoofer, HF34 można stosować we wszelkich układach cardio i innych układach kształtujących kierunkowość promieniowanie, np w półokręgu. Z tych wszystkich powodów HF34 jest subwooferem, którego zastosowanie,  a szczególnie w dużych przedsięwzięciach, daje ogromną przewagę: jakości, mocy, kosztów, wagi.
HF34 świetnie spisuje się w plenerze, w dużych pomieszczeniach, w instalacjach (nawet od jednej sztuki), a także w dużych salach kinowych.  Rzadziej HF34 znajduje zastosowanie dla mobilnych z uwagi na duży rozmiar.

Przewaga HF34 wynika stad, że najnowsze głośniki z napędami powyżej 4 cali, dają nowe możliwości, które można wykorzystać przy nowatorskim podejściu do zagadnienia. W obudowach klasycznych (wykorzystujących rezonans Helmholtza, bas refleks, band pass, hybrid) nowe głośniki z dużymi cewkami są mniej sprawne od głośników o mniejszej mocy z cewkami 4”.  Stosowanie drogich głośników z ciężkim układem drgającym wydaje się nieekonomiczne, jeśli cały zysk wypracowany z większej mocy zostanie zniwelowany mniejszą sprawnością a dodatkowo będzie wymagać droższych wzmacniaczy. Inaczej jest w głośnikach tubowych. Masa układu drgającego w tubie nie odpowiada za sprawność, tylko za górną częstotliwość graniczną. HF34 promieniuje powierzchnią porównywalną z 3ma głośnikami 18 calowymi, a z tego powodu HF34 notuje ogromny, bo około 5dB zysk w całym paśmie w porównaniu do obudowy basa refleks, oferując jednocześnie mniejsze zniekształcenia. W przeciwieństwie do starych konstrukcji tubowych zysk jest rozłożony równomiernie w paśmie, a wysoka efektywność dostępna jest już od najniższych częstotliwości. Konstrukcja HF34 posiada skomplikowany tunel o długości ponad 3,5metra, który w dużej części jest podzielony na dwa tunele o różnorodnej charakterystyce. Dzięki temu z sukcesem udało się połączyć bardzo neutralne brzmienie, wysoką sprawność z szerokim pasmem zarówno od dołu jak i od góry.

HF34plaza1

HF34 dane:
Moc: 1800W RMS (18Sound 18NLW9601)                   PDF HF34
konstrukcja:  18” w obudowie tubowej, cewka 5,3”, wychył maksymalny 70mm p-p,
SPL: 104dB @1W/1m
pasmo bez procesora 28-160Hz (-10dB)
pasmo (+/-1dB) bez procesora: 42-110Hz
faza w pasmie jw. 42-110Hz: +/-25deg
pasmo (+/-2dB) bez procesora 37-149Hz
Wymiary HxWxD: 644 x 790 x 1020 mm
Waga:70kg

hf34wykresv2

 

Related Portfolio