Contact

INFRASUB

 

INFRASUB to jednocześnie technologia jak i  filozofia wiernego, pełnego brzmienia niskich tonów bez kompromisów. Pełne brzmienie oznacza, że subwoofer odtwarza wszystkie występujące w muzyce dzwięki, a to obecnie oznacza, że pasmo użyteczne musi zaczynać się od około 28Hz. Subwoofery INFARASUB są obecnie jednymi z najniżej grających subwooferów na rynku. Koncepcja niskiego, pełnego brzmienia na estradzie zyskuje coraz większą popularność wsród innych rozwiązań stosowanych w praktyce. Najbardziej rozpoznawalne firmy oferują podobne rozwiązania, z ta jedną różnicą, że my nie potrzebujemy stosować drogich 21 calowych głośników w wielkiej obudowie bandpass, nie zrezygnowaliśmy z wysokiej sprawności montując niskosprawne głośniki z cięzkimi układami drgającymi w obudowie z otworem rezonansowym. Dzięki zastosowaniu tuby bez rzonansu, uzyskujemy mniejszym kosztem jeszcze lepszy efekt! Zastosowana w infrasub tuba podnosi sprawność całego pasma basowego równomiernie, gwarantując wzorowe brzmienie bez konieczności energochłonnego poprawiania procesorem najniższych częstotliwości. Najnowsze głośniki, powstałe około 2010 roku są jeszcze bardziej nakierowane na reprodukcję tak niskiego pasma, a HF34 jest kwintesensją połączenia najlepszych przetworników z latami doświadczeń przy budowie pełnopasmowych subwooferów.

Pierwszą konstrukcją z tej rodziny był ukończony w 2007 roku sub HF30, który po kilku ulepszeniach jest produkowany do dzisiaj. Wszystko zaczęło się od tego, iż nagłaśniając gwiazdy z gatunku drum and bass,  spotkałem się z ogromnym zapotrzebowaniem na wierne i głośne odtwarzanie przerobionych na miliony sposóbów linii perkusji i basu. W trakcie tego wieloletniego doświadczenia dowiedziałęm się niemal wszystkiego o niezawodności największych głośników niskotonowych na rynku.  W efekcie tych doświadczeń i w związku z zamysłem stworzenia własnej firmy poświęciłem kilka miesięcy czasu na przekonstruowanie tworzonych już wczesniej innych konstrukcji tubowych w tym kierunku, by przestały zbyt skutecznie odtwarzać niezbyt lubiane i dość łatwe do wytworzenia pasmo w okolicy 100Hz a z jak największa sprawnością i wiernością oddały pasmo 35-45Hz.

W latach 2009-10 powstało więcej subów o innych rozmiarach. Większosć z nich nie była równie udana co HF30. Najbardziej wartym uwagi jest subwoofer HF40, który w zakresie średniej skuteczności posiada osiągi lepsze od HF30. Subwoofer ten nie stał się równie popularny co HF30 z powodu przekroczenia pewnej bariery mobilności.

Infrasub był od zawsze lekką mobilną konstrukcją jak na swoje osiągi i rozmiary. Zawdzięcza to zastosowaniu bardzo cienkiej 12mm sklejki w 100% brzozowej, której dodatkową sztywność uzyskujemy poprzez zastosowanie konstrukcji szkieletowej. HF30 waży zaledwie 63kg. W 2012 roku jako efekt kolejnych poszukiwań, powstał sub HF32, który jest silną pozycją w niektórych zastosowaniach z racji stosunkowo niskiej ceny. W 2013 roku po wielu nieudanych próbach w końcu powstał sub na tyle sprawniejszy od HF30, że w przypadku dużej ilości jest nie tylko bardziej prestiżowy, ale i bardziej ekonomiczny. HF34 wykorzystuje w pełni potencjał najmocniejszego głośnika 18'' dostępnego na rynku profesjonalnym i jest obecnie naszym najbardziej zaawansowanym, najpotężniejszym i najbardziej przyszłościowym produktem.